OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Jesienią posadziliśmy na terenie gminy 1.409 pszczelarskich roślin cebulowych, które zakwitną wczesną wiosną.

Rośliny zostały posadzone w ramach inicjatywy realizowanej przez ZIARNO dzięki  Regionalnemu Centrum Edukacji Ekologicznej z Płocka. Te wczesnowiosenne rośliny pszczelarskie dostarczą pożywienia owadom zapylającym jednocześnie ciesząc oczy feerią barw i kształtów. Wśród posadzonych roślin znalazły się: szafirki, krokusy, śnieżniki i cebulice oraz tulipany botaniczne i czosnki pachnące czyli od malutkich do bardzo wysokich odmian kwiatowych. Rośliny zostały posadzone na terenie 3 ogródków pszczelarskich – po jednym w każdej ze szkół podstawowych w gminie oraz w „odbudowującym się” Mini rezerwacie trzmieli „BOMBUS” w Słubicach. W ramach realizacji projektu została też postawiona wiata edukacyjna i dwie tablice edukacyjne na terenie „BOMBUSa”.  Teraz pozostaje tylko poczekać do wiosny i trzymać kciuki, aby wszystkie rośliny powschodziły.

Inicjatywa „Zwiększenie liczebności trzmieli oraz innych gatunków pszczołowatych na terenie gm. Słubice” jest częścią projektu  „Ku zrównoważonej przyszłości społeczności lokalnych Mazowsza i Kujaw” dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Więcej informacji na: http://www.rceeplock.pl/inicjatywy

 

 

 

logotyp 07rcee

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

veluxlogo

 

erasmus

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

 

 

        

                                      

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl