OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Gospodarstwo w Grzybowie znowu tętni życiem! Ruszył sezon warsztatów edukacyjnych dla dzieci.

Do Grzybowa kilka razy w tygodniu przyjeżdżają gromadki dzieci by spędzić dzień na gospodarstwie ekologicznym i wziąć udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez pracowników Stowarzyszenia Ziarno. Podczas pobytu w Grzybowie dzieci mają okazję zobaczyć na czym polega praca rolnika. Zwiedzają gospodarstwo, karmią kozy i od niedawna, od kiedy zawitała wiosna, razem z małymi kózkami radośnie biegają po jaskrawym zielonym polu. Podczas zajęć w piekarni dzieci uczą się o zbożach i sposobie wypieku chleba. Mają też zajęcia pszczelarskie, podczas których zapoznają się z życiem pszczół i innych owadów zapylających. Uczą się też robić kolorowe wycinanki sannickie. Grzybów opuszczają uśmiechnięte, z własnoręcznie wypiekanym chlebem, ekologicznymi pierniczkami i nową wiedzą przyrodniczą zdobytą podczas dobrej zabawy!

Na zdjęciach widać młodsze dzieci, ale zapraszamy grupy w różnym wieku. Zajęcia są dostosowane do wieku i potrzeb odwiedzających.

 

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

veluxlogo

 

erasmus

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

 

 

        

                                      

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl