OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Przez cały zeszły tydzień ( tj. od 11 do 15 lipca) gościliśmy w ZIARNIE dzieci na letnich zajęciach!

A działo się nie mało – pierwszego dnia poszliśmy na spacer przez pola do gospodarstwa pana Stanisława Mańkowskiego, po drodze zbieraliśmy kłosy zbóż, na gospodarstwie zaś oglądaliśmy kombajn i dowiedzieliśmy się jak przebiega dzień pracy kombajnisty, jak działa ta wielka maszyna i staraliśmy się zapamiętać nazwy poszczególnych zbóż. Po powrocie do ZIARNA z zebranych kłosów stworzyliśmy indywidulane i zbiorowe prace artystyczne.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od malowania swoich podkoszulek – każdy uczestnik mógł przynieść ze sobą czystą podkoszulkę, a u nas pomalować ją sobie specjalnymi farbkami do materiału. Temat przewodni malowideł, to oczywiści LATO.  Następnego dnia w podkoszulkach ręcznie malowanych pojechaliśmy na wycieczkę do Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie. Tutaj zwiedzaliśmy skansen, a następnie przejechaliśmy  pociągiem RETRO do Puszczy Kampinowskiej. Pociąg ten osiąga zawrotną prędkość do (uwaga…) 10 km/ h. To niewątpliwie najwolniejszy pociąg w kraju, na początku dzieci nie  mogły się nadziwić, że kiedyś można było tak powoli się przemieszczać, trochę się niecierpliwiły, ale w drodze powrotnej już panowała inna atmosfera. Wszyscy śmiali się i wygłupiali, pojawiły się też śpiewy – wpadliśmy w rytm powolnego podróżowania.

W czwartek podzieliliśmy się na dwie grupy i wykorzystując to, co zostaje po żniwach czyli słomę zrobiliśmy 2 strachy na wróble. Okazało się, że to wcale nie takie proste zadanie – strachy były trochę niesforne i co rusz coś im odpadało.  W piątek przyrządziliśmy pyszną pizzę oraz robiliśmy domki lęgowe dla murarki ogrodowej ( rodzaj dzikiej pszczoły) – powstało 10 tzw. megachilników, które wczesną wiosną wstawimy do okolicznych sadów.  Zajęcia tygodniowe były przeplatane grami i zabawami niekiedy słonecznymi, niekiedy deszczowymi. Z pewnością nikt nie zapomni podchodów w strugach gorącego deszczu – dzieci wróciły z lasu przemoczone do ostatniej nitki, ale roześmiane i zadowolone. Na pewno będzie co wspominać po tegorocznych letnich zajęciach w ZIARNIE.

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

veluxlogo

 

erasmus

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

 

 

        

                                      

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl