Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

W dążeniu do zrównoważonego rozwoju niezbędna jest świadomość współistnienia i współodpowiedzialności wszystkich ludzi, współpraca i sprawiedliwość społeczna, tworzenie relacji z Bogiem, innymi ludźmi i z naturą. Encyklika Papieża Franciszka pt. „Laudato Si” zainspirowała nas do przeprowadzenia kolejnych warsztatów o tematyce ekologicznej. Tym razem były one skierowane do liderów ruchów społecznych, działaczy i aktywistów.

 

po Mszy1

 

Zajęcia poprowadzili nasi przyjaciele z ruchu REFA: Emilia Ślimko, Kasper Jakubowski i o. Stanisław Jaromi. Zatrzymaliśmy się nad pojęciem ekologii integralnej oraz nad oficjalnym nauczaniem kościoła w tym zakresie. Wspólnie staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: Kim są liderzy ekologii integralnej? Jakie cechy wyróżniają te osoby? Oprócz takich umiejętności jak empatia i wysokie zdolności komunikacyjne, charakteryzuje je autentyczna relacja z Bogiem, którą przenoszą na relację ze światem - ogromne znaczenie ma poczucie odpowiedzialności za powierzoną człowiekowi przyrodę. 

  

 

Gdzie i jak chcemy działać? W najbliższym czasie stawiamy sobie za cel rozpoczęcie współpracy z parafiami, oraz obecność w mediach. Ważnym dla nas polem działania będzie także edukacja dzieci i ich rodziców w zakresie ekologii, a także innych dorosłych-wypracowanie potrzebnych materiałów oraz przeprowadzenie kolejnych warsztatów. Jesteśmy otwarci a nawet bardzo liczymy na rozpoczęcie współpracy z innymi inicjatywami obywatelskimi oraz organizacjami pozarządowymi. W dążeniu do zrównoważonego rozwoju chcielibyśmy jednoczyć wszystkich obywateli, a zwłaszcza różnego typu wspólnoty i rolników. Wierzymy, że się uda!

Zachęcamy gorąco do przeczytania relacji z warsztatów, opublikowanej na Portalu Chrześcijańskich Ekologów- Święto Stworzenia.

https://www.swietostworzenia.pl/2-aktualne/782-szkola-liderow-ekologii-integralnej-wystartowala

 

 

 

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020