Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Stowarzyszenie Ziarno kolejny rok obejmuje swoim wsparciem Dziewczęta mieszkające i uczące się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na Szlaku” w Załuskowie. Dla Dziewcząt organizowane są warsztaty i wyjścia do kina.

Już w styczniu do Załuskowa zawitał Jędrzej Michalak, by poprowadzić warsztaty reżysersko-teatralne. Dziewczyny miały niemałe wyzwanie - wcielały się w superbohaterki, w słupy, w krążowniki szos, w jabłko albo w kropkę. Odgrywały scenki rodzajowe np. reklamę obciachowych zachowań, tworzyły grupowe opowieści dziwnej treści, ćwiczyły lustrzane odbicia ustawione jedna naprzeciw drugiej. Te dwudniowe zajęcia były pełne ruchu i spontaniczności. Dziewczyny szkoliły się w niełatwej sztuce improwizacji. Coś z tego będzie! plany na ciąg dalszy…

 zulRezyser1

zulRezyser2

W marcu Podopieczne MOW przyjechały do Grzybowa. Oprócz tego, że mogły spędzić czas z nowo narodzonymi kozami, wzięły udział w warsztatach wyplatania tradycyjnych dla regionu sannicko-gąbińskiego palm wielkanocnych. Do tworzenia takich palm wykorzystuje się bibułę, z której powstają barwne kwiaty, w tym przypadku głównie krokusy, wszak właśnie teraz obficie kwitnące (w Grzybowie też!). Dziewczyny w błyskawicznym tempie stworzyły polanę krokusów na stole w ARCE, potem wystarczyło trochę bukszpanu, bazie, kijek i palmy były gotowe.

30RobieniePalm

25DziewczynyPalmy

Zajęcia są finansowane ze środków otrzymanych od Fundacji PZU, projekt "Z Załuskowa do Grzybowa" z programu Z PZU po lekcjach.

logo pzu

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020