Za nami XV Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach, na tę okazję wydrukowaliśmy kartkę z drewnianą rzeźbą św. Franciszka z naszego ogrodu wraz z Dekalogiem ekologicznym.

Z okazji już 15 edycji obchodów tego święta Starosta Płocki Michał Boszko przypomniał, że to z inicjatywy Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego "ZIARNO" rozpoczęto te obchody i że dzięki działaniom pro-ekologicznym ZIARNA to właśnie naszej gminie powierzono coroczną organizację tego święta. Podziękowania złożył na ręce Ewy Smuk Stratenwerth. Tego dnia odbyła się też oficjalna inauguracja projektu "Kosmate pszczołowate" laureata Konkursu Grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" 2014 , którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant na realizację projektu został ufundowany przez Firmę Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" SA i zostanie w całości przeznaczony na zajęcia dla dzieci z naszej gminy. Na początek zorganizowaliśmy przy naszym stoisku konkurs plastyczny "Kosmate pszczołowate". Uznaliśmy, że wszystkie owady zapylające są dla  nas istotne, dlatego każda praca została nagrodzona pszczelą nagrodą w tym żółte baloniki, miody, świeczki woskowe i dużo roślin do posadzenia i wysiania w ogródkach!

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie  ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki-„Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego, programu Erasmus+, duńskiej Fundacji Velux, a także Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Akronim. Kolor. JPG        PROO