4 i 5 stycznia 2015r. w siedzibie naszego Stowarzyszenia odbyło się kolejne spotkanie rolników ekologicznych, którzy będą przyjmować praktykantów powstającego Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego. 

24 osób z całej Polski spotkało się, aby wspólnie pracować nad założeniami oraz elementami programu pierwszego w Poslce Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego. Jednym z gości była pani Zofia Kaczor-Jędrzycka, członkini Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych. Pierwszego dnia opowiedziała ona zebranym o tradycji uniwersytetów ludowych w Danii i w Polsce. Kolejnego dnia omawiane były między innymi aspekty globalnego kontekstu ekologicznego gospodarowania oraz kierunki dalszego rozwoju wsi i rolnictwa. Peter Stratenwerth opowiedział o rolnictwie świata na początku XXI wieku, w oparciu o publikację Yann Arthusa-Bertranda „Ziemia”. Po wykładzie rozgorzała gorąca dyskusja na temat sposobów przerwania spirali ubóstwa w rolnictwie. 

Poza wykładami i częścią warsztatową, uczestnicy mieli też czas, aby lepiej się poznać i zintegrować: wspólnie tańczyli tradycyjne tańce ludowe i tworzyli własne prace plastyczne. Spotkanie zakończyło się filozoficzną dyskusją, podczas ktorej wspólnie zastanawialiśmy się nad przyszłością nie tylko rolnictwa, ale całej cywilazacji.

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie  ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki-„Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego, programu Erasmus+, duńskiej Fundacji Velux, a także Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Akronim. Kolor. JPG        PROO