OSUL dla czlonkow poziom 01

 

4 i 5 stycznia 2015r. w siedzibie naszego Stowarzyszenia odbyło się kolejne spotkanie rolników ekologicznych, którzy będą przyjmować praktykantów powstającego Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego. 

24 osób z całej Polski spotkało się, aby wspólnie pracować nad założeniami oraz elementami programu pierwszego w Poslce Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego. Jednym z gości była pani Zofia Kaczor-Jędrzycka, członkini Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych. Pierwszego dnia opowiedziała ona zebranym o tradycji uniwersytetów ludowych w Danii i w Polsce. Kolejnego dnia omawiane były między innymi aspekty globalnego kontekstu ekologicznego gospodarowania oraz kierunki dalszego rozwoju wsi i rolnictwa. Peter Stratenwerth opowiedział o rolnictwie świata na początku XXI wieku, w oparciu o publikację Yann Arthusa-Bertranda „Ziemia”. Po wykładzie rozgorzała gorąca dyskusja na temat sposobów przerwania spirali ubóstwa w rolnictwie. 

Poza wykładami i częścią warsztatową, uczestnicy mieli też czas, aby lepiej się poznać i zintegrować: wspólnie tańczyli tradycyjne tańce ludowe i tworzyli własne prace plastyczne. Spotkanie zakończyło się filozoficzną dyskusją, podczas ktorej wspólnie zastanawialiśmy się nad przyszłością nie tylko rolnictwa, ale całej cywilazacji.

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

veluxlogo

 

erasmus

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

 

 

        

                                      

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl