Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Uniwersytety Ludowe XXI wieku. Tradycja - Współczesność - Wyzwania Przyszłości" zakończyła się z sukcesem, gromadząc ekspertów w dziedzinie edukacji dorosłych z Polski i Europy. Wydarzenie odbyło się 23 maja 2017 roku w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W czasie poszczególnych sesji omawiano historię i tradycje uniwersytetów ludowych, ich obecną działalność w wybranych krajach europejskich, jak również wyzwania jakie stawia przed nimi przyszłość.

Podczas spotkania miała miejesce również prezentacja publikacji o tym samym tytule: "Uniwersytety Ludowe XXI wieku. Tradycja - Współczesność - Wyzwania Przyszłości""Uniwersytety Ludowe XXI wieku. Tradycja - Współczesność - Wyzwania Przyszłości", która powstała pod red. naukową Iwony Błaszczak, Tomasza Maliszewskiego, Ewy Smuk Stratenwerth, w ramach projektu „Budowanie kompetencji kluczowych a pedagogika uniwersytetów ludowych w Europie XXI wieku”, realizowanego w programie Erasmus+.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia, którą można przeczytać na stronie EPALE (europejska platforma edukacji dorosłych):
https://ec.europa.eu/epale/pl/content/uniwersytety-ludowe-xxi-wieku-tradycja-wspolczesnosc-wyzwania-przyszlosci-1
lub na stronie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego:
http://www.sggw.pl/aktualnosci/miedzynarodowa-konferencja-bdquo-uniwersytety-ludowe-xxi-wieku-t#prettyPhoto

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie  ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje wydarzenia miejscowe, ale wszyscy mieszkańcy mają szansę ...

Publikacje 2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2,
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 606 805 900
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Warsztaty

Nasze Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi warsztaty edukacyjne w ośrodku Stowarzyszenia ZIARNO, który znajduje się przy gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie koło Płocka. Organizujemy warsztaty jednodniowe oraz Zielone Szkoły dla zorganizowanych grup.