Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Stowarzyszenie Ziarno bierze udział od października 2010 w projekcie transferu innowacji w ramach programu Leonardo da Vinci Unii Europejskiej: "Ustanowienie europejskiej platformy e-learningu do dalszej nauki w detalicznej sprzedaży żywności ekologicznej" (z angielskiego: "Establishing of a European IT-based Learning Platform for further education in organic food retailing") - DE/10/LLP-LdV / TOI/147366.

Celem projektu jest stworzenie europejskiej platformy e-learningowej dla kształcenia zawodowego i kwalifikacji w sektorze sprzedaży detalicznej żywności ekologicznej.

Kolejnymi partnerami projektu są: Instytut Equalita i Forum Berufsbildung z Niemiec, Zivy Venkov z Chech, Stowarzyszenie Terre dell'Adriatico z Włoch, Higher School Agricultural College z Bułgarii, SPES-Akademie z Austrii oraz Ecozept z Francji.

Rynek żywności ekologicznej był i będzie nadal dynamicznie rozwijającym się rynkiem. Jednak jednym z problemów rynku jest brak wykwalifikowanych pracowników i menedżerów. Duże zapotrzebowanie na szkolenia może być zaspokojone przez nowe i innowacyjne metody, takie jak e-learning. Analiza rynku edukacyjnego, przeprowadzona w trakcie wcześniejszego projektu partnerstwa Leonardo da Vinci, wykazała, że nie ma dostępnego e-learningu dla kwalifikacji sprzedawców ekologicznych w Europie. Wszyscy ankietowani specjaliści wyrazili potrzebę stworzenia kursu e-learningowego jako innowacyjnej i progresywnej metody nauczania.

Rezultatem będzie kompleksowa platformie e-learningu z 12 podstawowymi modułami. Dotyczyć one będą podstawowych zagadnień (rolnictwo ekologiczne, przetwórstwo i handel), wiedzy o produkcie (warzywa, owoce, produkty mleczne, zboża i inne suche produkty spożywcze) i tematyki handlu detalicznego (organizacja, marketing, komunikacja, business). Platforma e-learningowa będzie oparta o najnowsze oprogramowanie CMS, integrując nowoczesne narzędzia dostępne na rynku.

Na początku zostanie przygotowana niemiecka wersja platformy e-learningowej z 12 podstawowymi modułami. Będzie ona stanowić podstawę do przygotowania wersji językowych dla krajów partnerów projektu. Wszystkie moduły zostaną przetłumaczone i dostosowane do sześciu krajów partnerów projektu zgodnie z krajowymi warunkami i wymaganiami. Następnie platforma e-learningowa zostanie przetestowana we wszystkich krajach partnerskich: Austrii, Francji, Niemczech, Bułgarii, Włoszech, Czechach i Polsce. Przetestowanie platformy e-learningowe w praktyce posłuży rewizji i weryfikacji systemu w celu opracowania ostatecznej wersji platformy e-lerningowej. Przygotowane w ramach projektu moduły e-learningowe stanowić będę element międzynarodowej platformy e-learningowej, która w przyszłości może być dostosowana dla wszystkich krajów Europejskiej.

Wspólna koncepcja marketingowa opracowana w poprzednim projekcie partnerstwa Leonardo da Vinci zostanie wprowadzona w krajach partnerów projektu. Rozpowszechnianie i waloryzacja zostanie przeprowadzona z jednostkami szkoleniowymi, organizacji zawodowych i innych odpowiednimi podmiotami kształcenia zawodowego na poziomie krajowym i europejskim. Specjaliści zostaną poinformowani o platformie e-learningowej i zaproszeni do korzystania z jej usług. Dodatkową wartość platformie nadadzą certyfikaty Quality Assurance System ECO-QUALIFY, systemu przygotowanego w ramach wcześniejszego projektu Eco-Qualify II.

Projekt realizowany jest do października 2012 r. i pierwsze wyniki zostaną przedstawione na targach BioFach 2012 w Norymberdze oraz dostępne na stronach internetowych partnerów projektu.

Więcej informacji o projekcie i inicjatywie Eco-Qualify dostępne jest na stronie: Eco-Qualify

Więcej informacji: Andrzej Szeremeta (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020