OSUL dla czlonkow poziom 01

 

W dniach 20‑21 marca 2015 w Sali Rafallo w Bończy już po raz dwunasty odbyło się seminarium Dobre Żniwa.
Co roku jest ono organizowane przez Stowarzyszenie Ekologiczno‑Kulturalne ZIARNO, pod hasłem „Współpraca w rolnictwie ekologicznym”.
W tym roku uczestnicy dopisali wyjątkowo licznie. W seminarium wzięło w sumie udział ok 180 osób z 14 krajów! Wszyscy mogli wysłuchać prezentacji i podyskutować na przeróżne tematy: sprzedaż bezpośrednia, terapeutyczny wymiar rolnictwa, uprawa rzadkich gatunków roślin czy też Rolnictwo Wspierane przez
Społeczność. Nie zabrakło również wymiaru duchowego – była okazja, żeby pokontemplować Ziemię z różnych perspektyw i zadumać się nad powołaniem rolnika z perspektywy chrześcijańskiej.
Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok!
Dziękujemy także sponsorom: koszty seminarium pokryliśmy ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. Drugiego dnia prezentowaliśmy program kursu Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego, któryrozpoczyna się we wrześniu br. Program ten wypracował międzynarodowy zespól, który pracuje z nami w ramach projektu „Budowanie kompetencji kluczowych a pedagogika grundtvigowska w Europie XXI wieku”. W skład tego zespołu wchodzą: Reto Ingold ze szwajcarskiej Szkoły Rolnictwa Biodynamicznego, Martin Nobelmann i Henrike Rieken z Uniwersytetu Zrównoważonego Rozwoju w Eberswalde w Niemczech, Ivan Manolow i Hristina Hrusteva z bułgarskiego Uniwersytetu Rolniczego w Płovdiw, Peter Mogensen z Uniwersytetu Ludowego w Brenderup w Danii, wreszcie Ewa Smuk Stratenwerth i Paweł Kulpa ze Stowarzyszenia ZIARNO.

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

veluxlogo

 

erasmus

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

 

 

        

                                      

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl