Dlaczego nie warto przeprowadzać egzaminów? Jaka jest rola nauczyciela w procesie uczenia? Co oznacza zrównoważony rozwój w codziennej praktyce? Na te i inne pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi w Danii -ojczyźnie wielkiego myśliciela i wizjonera N.F.S Grundviga.

Goszczeni przez uniwersytet ludowy w Brenderup przez kilka majowych dni zgłębiamy podstawy pedagogiki oraz sposoby kształcenia na uniwersytetach ludowych.

Była to nie tylko okazja by zaczerpnąć inspiracji "u źródła"-to także wymiana osobistych doświadczeń z uczestnikami projektu z Polski, Niemiec, Szwajcarii, Danii oraz Bułgarii oraz otwarte pytanie: jak wykorzystać grundtvigiańską pedagogikę oraz infrastrukturę uniwersytetu w szerzeniu idei zrównoważonego rozwoju. Odwiedziliśmy też biodynamiczne gospodarstwo społeczne, gdzie w pracę na roli zaangażowane są osoby niepełnosprawne.  

 

 

Wizytę umożliwiło dofinansowanie, jakie otrzymaliśmy ze środków programu Erasmus+.

 

 

 

 

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego, programu Erasmus+, duńskiej Fundacji Velux, a także Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Akronim. Kolor. JPG        PROO