Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie na Ekumeniczne Kolędowanie, które odbyło się w grzybowskiej Arce 30 grudnia 2017 roku.

Spotkanie otworzyła pani Ewa Smuk-Stratenwerth wraz z mężem Peterem, witając licznie zgromadzonych mieszkańców gminy Słubice i okolic, a także wszystkich przyjaciół Stowarzyszenia "Ziarno", uczestników kursu uniwersytetu ludowego i ich nauczycieli.

Następnie ksiądz Roman Batorski, proboszcz parafii słubickiej, poświęcił ikonę Bożego Narodzenia, pisaną przez uczestników kursu uniwersyteu ludowego w czasie Adwentu. Nad jej wykonaniem czuwała pani Katarzyna Kobuszewska z Pracowni Ikonograficznej w Płocku. Tego wieczoru tradycja chrześcijańskiego wschodu wybrzmiała także w dżwiękach prawosławej kolędy oraz dzięki wystawie ikon pani Kasi.

A tradycje protestanckie? Dzieci z otwartymi buziami oglądały jasełka odgrywane przez ich rodziców i dziadków, według scenariusza olęderskich "Jasełek pasterskich". Tradycyjny teatr opracowali Adam Łoniewski i Marzena Lamch-Łoniewska. Przygotowywali naszych aktorów wkładając w swoją pracę ogrom pasji, entuzjazmu i wiary, za co serdecznie dziękujemy. Spektakl stał się okazją do prawdziwego spotkania widza, reżyserów i aktorów na wyjatkowym, niemal mistycznym poziomie. Sztuka zakończyła się mocnym gestem dzielenia się chlebem.

Wspólne kolędowanie rozpoczął występ Zespołu Ludowego Grzybowianki. 

Niech ciepło tego wieczoru ogrzewa nam serca w nadciągające mroźne miesiące zimy.

 

 

 

 

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020