Projekt Borgward – izba edukacji ekologicznej i kulturalnej” polegał na renowacji i adaptacji starego, zabytkowego samochodu, od którego zaczęła się inicjatywa w Grzybowie (Peter Stratenwerth w kwietniu 1989 roku przyjechał nim ze Szwajcarii, żeby założyć w Grzybowie gospodarstwo ekologiczne). Rezultatem projektu było utworzenie w tym samochodzie izby do zajęć edukacyjnych zarówno w dziedzinie ekologii jak i kultury.

Obecnie we wnętrzu ładnie wyremontowanego samochodu znajdują się wystawy prezentujące sztukę ludową regionu oraz lokalne rękodzieło. Przy samochodzie w ramach projektu zbudowaliśmy podest drewniany, który wykorzystujemy jako scenę podczas uroczystości i festynów, które w naszym ośrodku organizujemy. Ostatnio lokalna młodzież wystawiła tam spektakl teatralny „Skrzypek na dachu” oraz odbył się koncert muzyki klasycznej.  

Dodatkowo samochód wykorzystujemy jako miejsce na małe warsztaty teatralne, prezentacje slajdów oraz na kiermasze lokalnych produktów. Jest to ciekawe wykorzystanie niepotrzebnego obiektu, swoisty recykling, a jednocześnie coś co samo opowiada jakąś historię o początkach gospodarstwa ekologicznego i Stowarzyszenia „Ziarno” w Grzybowie. 

Wartość projektu wyniosła  31 314 zł, a dofinansowanie: 19 161zł. Realizowany był od czerwca 2012 do  września 2012.

 

l1l2l3l4

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego, programu Erasmus+, duńskiej Fundacji Velux, a także Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Akronim. Kolor. JPG        PROO